2015 m. gruodžio 21 d., pirmadienis

IMBIERINIAI MEDUOLIAI
        Noriu pasidalinti savo straipsniu, kuris buvo išspausdintas mūsų vietiniame laikraštyje "Mes" 
Kalėdos man visada buvo šeimos šventė, retai kada norėjosi tas dienas praleisti su draugais. Atsiradus vaikams tas jausmas dar labiau sustiprėjo, tai jaukumo, meilės, buvimo kartu dienos, kai žmonės spinduliuoja gerumu ir noru dalintis. Kalėdos man asocijuojasi su mandarinais ir imbierinių sausainių kvapu. Vaikams tai stebuklų metas ir jie labai to laukia. Kiekviena šeima susikūria savo kalėdines tradicijas ar tai advento kalendoriaus kūrimas, gerų darbų mėnuo, arba viena iš tų dradicijų gali tapti imbierinių meduolių, sausainių, namelių kepimas drauge su vaikais. Leiskite jiems padėti, kočioti, minkyti, išspausti norimas būsimų kepinių formeles. Patikėkite, vaikams tai atneša tiek džiaugsmo ir net neabejoju, kad užaugus tai giliai liks jų prisiminimuose ir galbūt jau sukūrus savo šeimas jie norės tęsti šią noustabią tradiciją.
Dalinuosi vokiškos kilmės imbierinių meduolių receptu. Tokius meduolius labai patinka vaikams ne tik valgyt, bet ir gaminti. Iš prieskonių naudojau maltą imbierą ir cinamoną, bet taip pat galima įdėti gvazdikėlių bei muskato riešutą. Receptas labai paprastas, tešlą siūlau gaminti iš vakaro. Taip pat geriau iš karto gaminti dvigubą porciją.


IMBIERINIAI MEDUOLIAI (Lebkuchen)


REIKĖS :
50 g sviesto
60 g cukraus
100 ml skysto medaus
½ a.š. kepimo miltelių
½ sodos
210 g miltų
1 a.š. malto imbiero
1 a.š. cinamono
½ kiaušinio

Nedideliame inde ištirpinti sviestą, cukrų ir medų. Išmaišyti iki vientysos masės. Išjungti ugnį ir įmaišyti sausus produktus. Išmaišyti, įmušti kiaušinį. Jei tešlą gausis labai lipni, įberti dar šiek tiek miltų. Ant sauso, švaraus paviršiaus išminkyti tešlą, suformuoti rutulį, duoti atvėsti. Įvynojus į maistinę plevelę, padėti į šaldytuvą keliom valandom arba per naktį. Orkaitę įkaitinti iki 160 laipsnių. Stalo paviršių pabarstyti šiek tiek miltais, gerai iškočioti tešlą ir išpjauti norimas meduolių figūras specialiomis formelėmis. Dėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos, kepti 8-10 min. iki auksinės spalvos. Neperkepti!
Iškeptus meduolius galima dekoruoti jau pagal Jūsų fantaziją, glaistą gaminti patiems arba galima nusipirkti jau gatavus dekoravimo pieštukus. Aš glaistą gaminau labai papratai, tiesiog sumaišiau cukraus pudrą cu citrinos sultimis. Meduolius geriau palaikyti parą atitengus, kad jie suminkštėtų, o tada jau dėti į sandarų indą. Tokie meduoliai puikiai tiks tiek eglutės papuošimui (prieš kepant reikia padaryti didesnę skylutę virvutei), tiek dovanoms, juk kas pagaminta Jūsų ir vaikų rankomis, su meile, bus pačios vertingiausios dovanos artimiesiems ir draugams. 
Gerų, jaukių ir turiningų Jums švenčių!!!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą